polskienglish
  • beton architektoniczny<br>wielkoformatowe płyty ogrodowe
  • beton architektoniczny<br>płyty flexi
  • beton architektoniczny<br>płyty betonowe
  • beton architektoniczny<br>łazienka
  • beton architektoniczny<br>ogrodzenie betonowe
  • beton architektoniczny<br>donice betonowe
  • beton architektoniczny<br>siedzisko ławka betonowa

Jak czyścić beton architektoniczny

zapytaj o szczegóły

Niezliczone sposoby na wykorzystanie betonu architektonicznego w wielu stylach aranżacji sprawiają, że materiał ten w różnych wcieleniach pojawia się wewnątrz i na zewnątrz – zarówno w zastosowaniach prywatnych, jak i komercyjnych. Jak czyścić beton architektoniczny, aby swoją estetykę zachował jak najdłużej? Czy konieczne jest stosowanie dodatkowych impregnatów w sytuacji, gdy wykorzystujemy beton w kuchni, łazience lub na zewnątrz? Jakie środki stosować, aby nie uszkodzić powierzchni? Podpowiadamy!

 

Jak czyścić beton architektoniczny?

Beton architektoniczny odważnie wkroczył na salony, zadomowił się w naszych jadalniach, kuchniach, łazienkach i sypialniach, stał się nieodłącznym elementem surowych aranżacji industrialnych, minimalistycznych i w nowoczesnych wnętrzach domów prywatnych. Beton architektoniczny pojawia się w obiektach użyteczności publicznej, jak hotele, restauracje nadając im wyrafinowanego i nietuzinkowego wyglądu. Płyty betonowe to również bardzo praktyczny materiał stosowany na elewacjach czy ogrodzeniach. Swoją popularność zawdzięcza jednak nie tylko walorom estetycznym, choć te niewątpliwie wysuwają się na pierwsze miejsce wśród zwolenników tego materiału. Równie istotny jest fakt, że beton architektoniczny – czy to w postaci okładzin ściennych, czy też w innych zastosowaniach – np. jako płyty ogrodowe, donice, siedziska czy ławki, jest też bezproblemowy w eksploatacji, a przede wszystkim bardzo trwały. Kilka prostych zabiegów wystarczy, aby utrzymać dobry wygląd wykonanych z betonu elementów przez długi czas. Jak czyścić beton architektoniczny, aby nie uszkodzić powierzchni oraz przedłużyć jego żywotność?

Przede wszystkim warto pamiętać, że ze swojej natury beton jest materiałem bardzo wytrzymałym, odpornym na ścieranie i trwałym, a stosowane dodatkowe zabiegi zabezpieczające (jak impregnacja) pozwalają w jeszcze większym stopniu wydłużyć jego żywotność. Z uwagi na niejednorodną kolorystykę, urzekające, nierównomierne rozłożenie barw oraz pory i wżery o różnych wielkościach, zabrudzenia powierzchni z betonu architektonicznego są mniej widoczne niż na gładkich, jednolitych powierzchniach, przez co zdecydowanie lepiej sprawdza się od tradycyjnej farby czy tynku. Warto przy tym pamiętać, że są miejsca, których należy jednak unikać. Odradzamy stosowania płyt betonowych np. pod prysznicem czy za płytą grzewczą. Poza tymi trudnymi miejscami i tak intensywnie użytkowanymi, beton architektoniczny nie sprawia kłopotów w utrzymaniu, co nie oznacza jednak, że można kwestie pielęgnacji zupełnie zaniedbać. Warto zorientować się, jak czyścić beton architektoniczny, bo jak każdy przedmiot i element wykończenia wnętrz kurzy się i brudzi. Z tego typu zabrudzeniami w prosty sposób można się uporać, odkurzając powierzchnie betonowe na sucho. Jeśli ulegną one większemu zabrudzeniu, możemy czyścić beton architektoniczny, delikatnie przemywając go wodą z dodatkiem delikatnego detergentu (np. płynu do mycia naczyń). Nie wolno przy tym stosować żadnych szorstkich narzędzi, które mogłyby uszkodzić jego powierzchnię, niezalecane jest szorowanie betonu czy wykorzystywanie do czyszczenia agresywnych środków chemicznych. Do czyszczenia betonu architektonicznego najlepiej sprawdzi się miękka ściereczka i niewielka ilość wody. Ważne jest też, aby w przypadku większych zabrudzeń – z kawy, herbaty – usunąć je natychmiast, nie dopuszczając do zaschnięcia plam.

 

Beton zaimpregnowany

Jako producent oferujemy wyroby z betonu architektonicznego – dotyczy to elementów stosowanych na zewnątrz oraz przeznaczonych do miejsc o podwyższonej wilgotności – zaimpregnowane już na etapie produkcji. W tym celu stosujemy specjalne żywice, które głęboko wnikają w materiał i osadzają się w nim, tworząc zewnętrzną powłokę, ograniczając w ten sposób absorpcję wody. Dzięki impregnacji materiał w mniejszym stopniu narażony jest na zmiany spowodowane ekspozycją zewnętrzną i ziemne warunki atmosferyczne. Dzięki temu elementy z betonu architektonicznego długo zachowują swój wygląd, a utrzymanie ich w czystości jest jeszcze prostsze. Na rynku nie brakuje też preparatów, które umożliwiają samodzielne zaimpregnowanie betonu – warto jednak przed aplikacją wykonać próbę, która pozwoli zweryfikować, czy materiał nie odbarwia się.
Innym sposobem na zabezpieczenie betonu architektonicznego jest pokrycie go impregnatem z barwinkiem o satynowym wykończeniu. Jego działanie jest podobne jak impregnatu – chroni przed wodą, zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi, a do tego sprawia, że betonowa powierzchnia staje się jednolita, a kolor bardziej intensywny. Tego typu zabezpieczenie stosujemy w donicach betonowych w stylu nazwanym „barwiony”.

Aby skutecznie chronić beton architektoniczny, nie musimy kupować specjalnych narzędzi i preparatów. Prosta cykliczna konserwacja za pomocą dostępnych u nas środków, nakładanych przy użyciu gąbczastego wałka sprawia, że materiał ten jest praktyczny w toku eksploatacji.

Jak czyścić beton architektoniczny Jak czyścić beton architektoniczny Jak czyścić beton architektoniczny Jak czyścić beton architektoniczny Jak czyścić beton architektoniczny Jak czyścić beton architektoniczny Jak czyścić beton architektoniczny Jak czyścić beton architektoniczny Jak czyścić beton architektoniczny Jak czyścić beton architektoniczny Jak czyścić beton architektoniczny Jak czyścić beton architektoniczny Jak czyścić beton architektoniczny


Płyty betonowe, donice betonowe, beton na ścianę, beton architektoniczny, producent płyt betonowych

Donice betonowe, płyty betonowe, donice betonowe - producent

Beton architektoniczny Contractors znany także jako GRC (GFRC), fiberbeton, fibrobeton, płyty fibro-betonowe, beton zbrojony włóknem szklanym. W skład betonu wchodzi piasek, kruszywo, cement, woda i odpowiednio dobrane środki chemiczne. Opracowana i ściśle kontrolowana technologia daje trwałości, niepowtarzalny naturalny efekt, fakturę oraz gwarancję najwyższej jakości produktu. Płyty z betonu przeznaczone są do stosowania jako okładzina powierzchni pionowych, ścian wewnętrznych, fasad zewnętrznych oraz jako inne elementy wykończeniowe: obudowy kominka, schodów, ogrodzeń. Opracowana technologia pozawala na stosowanie ich również w miejscach wilgotnych, np. łazienkach i na zewnątrz. Zaprojektowanych zostało kilka sposobów montażu. W naszej ofercie znajdują się płyty betonowe, płyty betonowe na ścianę oraz donice betonowe. Nasze płyty betonowe oraz donice betonowe to produkty najwyższej jakości - uzyskanej dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji donic i płyt betonowych.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego z płytami i donicami z betonu:

PŁYTY BETONOWE NA ŚCIANĘ    PŁYTY BETONOWE DO WEWNĄTRZ    PŁYTY BETONOWE NA ELEWACJE    CHEMIA I ELEMENTY MONTAŻOWE
DONICE BETONOWE    DUŻE DONICE BETONOWE    DONICZKI Z BETONU   
CONTRACTORS Borowy Wojciech
Bialka 202, 34-220 Maków Podhalanski
NIP: 552-143-96-81, REGON 121126279


SKLEP ONLINE

płyty betonowe, donice betonowe, producent płyt betonowych, producent donic betonowych

DONICE BETONOWE, PŁYTY BETONOWE

Jako producent płyt betonowych oraz donic betonowych naszymi głównymi produktami są:

Płyty betonowe

Donice betonowe

Nasze produkty można zamówić wysyłając emaila biuro@contractors.pl lub w naszym sklepie internetowym:

donice betonowe, doniczki betonowe, płyty betonowe.

produkcja płyt oraz donic z betonu  / płyty betonowe, donice betonowe

ECHO INVESTMEN ORLEN mercure pepsi skanska stacon strabag xsolve indigo silverton rutkowski