polskienglish
  • schody lewitujące
  • wielkoformatowe płyty ogrodowe
  • obrzeża betonowe
  • projekty indywidualne
  • stopnie blokowe
  • duże donice z płyt betonowych
  • donice betonowe
  • mała architektura ogrodowa
  • płyty betonowe na elewacje

Jak wyrównać działkę ze spadkiem

zapytaj o szczegóły

Nierówny teren posesji może przynieść wiele problemów, nie tylko na etapie budowy, ale też późniejszego zagospodarowania. Jak wyrównać działkę ze spadkiem? Jedną z opcji są kosztowne prace ziemne, polegające na dokładnych pomiarach geodezyjnych oraz nawiezieniu lub wywiezieniu ziemi. Czy da się ich uniknąć? Interesującą alternatywą może być odpowiednia architektura przestrzeni wokół domu z zastosowaniem płyt betonowych. Jeśli budynek już stoi, a wyrównanie terenu ma służyć celom użytkowym i estetycznym, warto poznać możliwości wyrównania działki ze spadkiem bez konieczności udziału bardzo ciężkiego sprzętu oraz kosztownych specjalistów.

 

Ogrody tarasowe

Jednym z najpopularniejszych pomysłów jest budowa ogrodów tarasowych. Są to specjalne przestrzenie ogrodowe, które buduje się na różnych poziomach i łączy stopniami. Tego typu rozwiązanie, przypominające duże zielone schody, jest doskonałym sposobem na szybkie i pomysłowe wyrównanie działki ze spadkiem. W tym wypadku sam proces wyrównania gruntu przeprowadza się wyłącznie na określonych przestrzeniach. Ich wielkość zależy od nachylenia terenu oraz wielkości samej działki. Mogą to być kwietniki o powierzchni kilku metrów kwadratowych, jak też duże trawniki z miejscem na taras i grilla. Ogrody tarasowe mogą pomóc wyrównać nawet kilkumetrowe spadki, jeśli są one odpowiednio zaplanowane. Dzięki nim można z powodzeniem uprawiać kwiaty bądź warzywa na terenie, który wcześniej był po prostu górką lub nawet skarpą. Jeśli będziemy decydować się na to rozwiązanie, to pamiętajmy o siłach, które napierać będą na dolne poziomy naszych ogrodów. Ich obramowanie, jak też podpory muszą być solidne. Nie sprawdzi się tutaj drewniane ogrodzenie, gdyż mokra ziemia może wywołać degenerację drewna, a w efekcie jego spróchnienie oraz osunięcie się części górnych ogrodów. Do tego zadania o wiele lepiej sprawdzą się płyty z betonu architektonicznego. Pozwalają one na estetyczne ogrodzenie poziomów oraz nadanie odpowiedniej wytrzymałości pod poszczególne obręby tarasów.

 
projekt New Garden Style


Jak wyrównać działkę ze spadkiem za pomocą schodów?

Innym ciekawym sposobem na wyrównanie działki ze spadkiem dla uzyskania funkcjonalnego ogrodu jest zastosowanie schodów. Chodzi o większe schody, dłuższe, z obszernymi stopniami, gdzie można postawić dodatkowe donice ozdobne albo dekoracje ogrodowe, lampy albo świece na komary. Takie schody mogą biec przez całą posesję, łączyć ogrody tarasowe na podwyższeniu z wejściem do domu na dole posesji. Szukając odpowiedniego i trwałego materiału do zastosowania na pochyłościach warto rozważyć beton architektoniczny. Tak jak w przypadku ogrodów tarasowych, tak też tutaj możemy mieć pewność, że będą one odpowiednio wytrzymałe i nie będą im straszne spływające z wyższych partii terenu wody deszczowe ani intensywne użytkowanie. Warto dodać, że płyty z betonu pozwolą zbudować także modne schody lewitujące.

 

Palisady i ogrodzenia

Co jeszcze można zrobić na posesji gdy wyrównanie działki ze spadkiem za pomocą ciężkiego sprzętu i nawiezienia ziemi nie wchodzi w grę? Kolejną opcją jest zastosowanie palisad ogrodowych z betonu. Płyty z betonu architektonicznego dostępne są w wielu wymiarach i pozwalają zbudować kwietniki, ogrodzenia tarasów, miejsc grillowych, a nawet ogrodzeń śmietnikowych. Solidny beton jest gwarancją solidności każdej konstrukcji, nawet na pochyłym terenie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak wyrównać działkę ze spadkiem Jak wyrównać działkę ze spadkiem Jak wyrównać działkę ze spadkiem Jak wyrównać działkę ze spadkiem Jak wyrównać działkę ze spadkiem Jak wyrównać działkę ze spadkiem Jak wyrównać działkę ze spadkiem Jak wyrównać działkę ze spadkiem Jak wyrównać działkę ze spadkiem Jak wyrównać działkę ze spadkiem Jak wyrównać działkę ze spadkiem Jak wyrównać działkę ze spadkiem Jak wyrównać działkę ze spadkiem Jak wyrównać działkę ze spadkiem Jak wyrównać działkę ze spadkiem Jak wyrównać działkę ze spadkiem


Płyty betonowe, donice betonowe, beton na ścianę, beton architektoniczny, producent płyt betonowych

Donice betonowe, płyty betonowe, donice betonowe - producent

Beton architektoniczny Contractors znany także jako GRC (GFRC), fiberbeton, fibrobeton, płyty fibro-betonowe, beton zbrojony włóknem szklanym. W skład betonu wchodzi piasek, kruszywo, cement, woda i odpowiednio dobrane środki chemiczne. Opracowana i ściśle kontrolowana technologia daje trwałości, niepowtarzalny naturalny efekt, fakturę oraz gwarancję najwyższej jakości produktu. Płyty z betonu przeznaczone są do stosowania jako okładzina powierzchni pionowych, ścian wewnętrznych, fasad zewnętrznych oraz jako inne elementy wykończeniowe: obudowy kominka, schodów, ogrodzeń. Opracowana technologia pozawala na stosowanie ich również w miejscach wilgotnych, np. łazienkach i na zewnątrz. Zaprojektowanych zostało kilka sposobów montażu. W naszej ofercie znajdują się płyty betonowe, płyty betonowe na ścianę oraz donice betonowe. Nasze płyty betonowe oraz donice betonowe to produkty najwyższej jakości - uzyskanej dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji donic i płyt betonowych.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego z płytami i donicami z betonu:

PŁYTY BETONOWE NA ŚCIANĘ    PŁYTY BETONOWE DO WEWNĄTRZ    PŁYTY BETONOWE NA ELEWACJE    CHEMIA I ELEMENTY MONTAŻOWE
DONICE BETONOWE    DUŻE DONICE BETONOWE    DONICZKI Z BETONU   
CONTRACTORS Borowy Wojciech
Bialka 202, 34-220 Maków Podhalanski
NIP: 552-143-96-81, REGON 121126279


SKLEP ONLINE

płyty betonowe, donice betonowe, producent płyt betonowych, producent donic betonowych

DONICE BETONOWE, PŁYTY BETONOWE

Jako producent płyt betonowych oraz donic betonowych naszymi głównymi produktami są:

Płyty betonowe

Donice betonowe

Nasze produkty można zamówić wysyłając emaila biuro@contractors.pl lub w naszym sklepie internetowym:

donice betonowe, doniczki betonowe, płyty betonowe.

produkcja płyt oraz donic z betonu  / płyty betonowe, donice betonowe

ECHO INVESTMEN ORLEN mercure pepsi skanska stacon strabag xsolve indigo silverton rutkowski