polskienglish
  • beton architektoniczny<br>wielkoformatowe płyty ogrodowe
  • beton architektoniczny<br>płyty flexi
  • beton architektoniczny<br>płyty betonowe
  • beton architektoniczny<br>łazienka
  • beton architektoniczny<br>ogrodzenie betonowe
  • beton architektoniczny<br>donice betonowe
  • beton architektoniczny<br>siedzisko ławka betonowa

Z czym łączyć beton architektoniczny

zapytaj o szczegóły

Beton architektoniczny od dłuższego czasu jest obecny w projektach wykończenia mieszkań. Przełom na beton przyniosła moda na industrialne i minimalistyczne wnętrza w stylu loftowym. Ale czy to rozwiązanie wciąż jest na czasie i budzi emocje?

Internet zalewają zdjęcia, z których można czerpać inspiracje do tworzenia ciekawych i oryginalnych wnętrz z wykorzystaniem płyt betonowych. Beton architektoniczny daje wiele możliwości, stanowi doskonałą bazę do nietuzinkowych rozwiązań. Tworzy gładką i jednolitą strukturę, dzięki której można otrzymać stonowaną bazę dającą ponadczasowe rozwiązanie. Jest wdzięcznym materiałem dla inwestorów, ponieważ ogranicza zabiegi wykończeniowe, a dzięki temu również czas i pieniądze.

Podstawowe pytanie podczas projektowania wnętrz brzmi: z czym łączyć beton architektoniczny? Odpowiedź na nie przynosi kilka rozwiązań.

Drewno i beton – dwa przeciwieństwa, które się uzupełniają

Beton z zasady jest spokojny i minimalistyczny. Łączenie betonu architektonicznego z drewnem jest genialnym pomysłem, można te dwa materiały integrować na wiele sposobów. Drewniane deski, w zależności od wykorzystanego gatunku, mają różną fakturę i barwę. Drewno ociepla wnętrze. Zachowanie proporcji w użyciu obu materiałów, betonu i drewna, gwarantuje sukces i zadowolenie. Takie rozwiązanie jest idealne zarówno w dużych loftowych pomieszczeniach, jak i w bardziej tradycyjnych miejscach.

Beton i tkanina – przytulna para

Miękkość pluszu, przyjemność dotyku satyny, czy użyteczność wiskozy to niezaprzeczalne walory tkanin używanych w projekcie wykończenia wnętrz. Dlaczego nie połączyć ich z betonem architektonicznym? Takie rozwiązanie z wykorzystaniem płyt betonowych i tkanin jest bardzo ciekawe. Przełamanie surowości betonu można uzyskać, gdy wprowadzi się do projektu pomieszczeń sofy lub fotele tapicerowane naturalnymi albo sztucznymi materiałami. Dodatki w postaci poduszek, kotar czy obrusów są mile widzianym elementem w pomieszczeniach wykończonych okładziną betonową. Całość projektu dopełni miękki i puszysty dywan

Beton i kolor - harmonia w projekcie

O połączeniu betonu architektonicznego z kolorem można mówić bez końca. Z jednej strony beton architektoniczny można zestawiać z bielą, na przykład w łazience, gdy zastosujemy białą armaturę. Podkreślamy w ten sposób nieskazitelną czystość i świeżość pomieszczenia. Z drugiej strony beton architektoniczny można wykorzystać jako bazę do podkreślenia charakteru pomieszczenia. Przez połączenie intensywnych barw i stonowanego koloru okładziny betonowej, jesteśmy w stanie uzyskać zaskakujący efekt. Pomieszczenia, w których pojawią się mocne barwy, soczyste zielenie lub majestatyczne fiolety, nie pozostaną niezauważone.

Płytki ceramiczne i beton architektoniczny – dobre połączenie

Beton architektoniczny staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w wielu domach, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których zależy nam na utrzymaniu czystości. Jego połączenie z glazurą zdaje się mało odkrywczym i codziennym rozwiązaniem. Jednakże w przypadku tego połączenia również istnieje możliwość eksperymentowania. Wyobraźmy sobie łączenie dużego rozmiaru płyt z betonu architektonicznego z płytkami ceramicznymi o ciekawym kształcie i niewielkim rozmiarze, na przykład z mozaiką ceramiczną. Jak wiele możliwości rodzi ten związek!

Beton architektoniczny i cegła – bardziej minimalistycznie już się nie da

Zwolenników loftowego wnętrza na pewno zadowoli możliwość połączenia betonu architektonicznego z cegłą. Dodatkowo, jeśli cegła będzie miała walory estetyczne lub historyczne, na przykład będzie pochodziła z rozbiórki wiekowego budynku, materiał ten zyskuje w oczach inwestora. Nie trzeba więcej zachęcać do rozwiązania polegającego na połączeniu starej cegły z okładziną betonową. Płyty betonowe mogą być jednolite i gładkie, cegła natomiast daje trójwymiarowość oraz niepowtarzalną fakturę. To zestawienie idealne do obiektów przestronnych i dobrze doświetlonych, jakimi są nowoczesne lofty.

Możliwości łączenia betonu architektonicznego z różnymi materiałami jest bardzo dużo. Nic dziwnego, że rozwiązania bazujące na płytach z betonu na dobre zagościły w wielu projektach – a najważniejszym dla inwestora faktem, jest to, że nic nie jest w stanie zepchnąć betonu architektonicznego z podium najchętniej wybieranych materiałem wykończeniowym przez architektów.

Z czym łączyć beton architektoniczny Z czym łączyć beton architektoniczny Z czym łączyć beton architektoniczny Z czym łączyć beton architektoniczny Z czym łączyć beton architektoniczny Z czym łączyć beton architektoniczny Z czym łączyć beton architektoniczny


DONICE BETONOWE, PŁYTY BETONOWE

Jako producent płyt betonowych oraz donic betonowych naszymi głównymi produktami są:

Płyty betonowe

Donice betonowe

Nasze produkty można zamówić wysyłając emaila biuro@contractors.pl lub w naszym sklepie internetowym:

donice betonowe, doniczki betonowe, płyty betonowe.

produkcja płyt oraz donic z betonu  / płyty betonowe, donice betonowe

ECHO INVESTMEN ORLEN mercure pepsi skanska stacon strabag xsolve indigo silverton rutkowski

 
CONTRACTORS Borowy Wojciech
Bialka 202, 34-220 Maków Podhalanski
NIP: 552-143-96-81, REGON 121126279


SKLEP ONLINE

płyty betonowe, donice betonowe, producent płyt betonowych, producent donic betonowych