polskienglish
  • beton architektoniczny<br>wielkoformatowe płyty ogrodowe
  • beton architektoniczny<br>płyty flexi
  • beton architektoniczny<br>płyty betonowe
  • beton architektoniczny<br>łazienka
  • beton architektoniczny<br>ogrodzenie betonowe
  • beton architektoniczny<br>donice betonowe
  • beton architektoniczny<br>siedzisko ławka betonowa

Beton architektoniczny (płyty) na ścianę to nie tylko szarości!

zapytaj o szczegóły

Płyty z betonu architektonicznego na ścianę to jedna z popularniejszych fraz w wyszukiwarkach, co nie powinno dziwić. Pojawienie się na rynku tego rozwiązania trwale odmieniło wnętrza naszych domów i mieszkań, które w łatwy sposób można zaaranżować w stylu industrialnym, nie mieszkając w lofcie. Jak jednak pokazuje praktyka, projektowanie wnętrz z betonem architektonicznym na ścianach nie jest tylko domeną miłośników stylu industrialnego i nowoczesnego. Materiał ten ma jeszcze inne oblicza – w naszej ofercie obok odcieni bieli, szarości czy antracytów znajdują się też tak nietypowe kolory, jak corten czy ceglasty, które sprawdzą się w wielu innych aranżacjach (np. rustykalnych), a także w obiektach zabytkowych.

 

Beton architektoniczny na ścianę – niesłabnąca popularność szarości

Mocowane na ścianie płyt z betonu architektonicznego to dziś nie tylko domena wnętrz urządzanych w stylu industrialnym, choć niewątpliwie właśnie z niego czerpią inspirację niezliczone aranżacje, które sięgają po surowość betonu. Prostota montażu, atrakcyjna cena, różne warianty płyt betonowych sprawiają, że grono zwolenników tego materiału szybko poszerzyło się o tych, którzy stawiają na aranżacje minimalistyczne czy eklektyczne. W takich przestrzeniach szare lub antracytowe płyty z betonu architektonicznego na ścianie świetnie współtworzą oryginalny charakter wnętrza, podkreślając surowy wystrój (wnętrza minimalistyczne) lub ożywiając je na zasadzie ciekawego, kontrastowego akcentu (wnętrza eklektyczne).

 

Beton architektoniczny – płyty w różnych wcieleniach

Ciekawe efekty można uzyskać, wybierając płyty z betonu architektonicznego w nietypowych, intrygujących odcieniach – ceglastym lub stali corten. Pierwsze rozwiązanie – płyty w kolorze czerwonej cegły – doceniają szczególnie ci inwestorzy, którzy szukają ciekawego sposobu na aranżację wnętrz w stylu rustykalnym. Takie przestrzenie wymagają starannego doboru materiałów wykończeniowych – faktur, kolorów – które pozwolą stworzyć przytulną atmosferę domowej enklawy. Wśród nich bez wątpienia znajduje się cegła, przywodząca na myśl urok wiejskiej chaty, ogrzewanej piecem kaflowym. Wykończenie jednej lub kilku ścian płytami z betonu architektonicznego w kolorze ceglastym pozwoli wyczarować niezwykły klimat i ciepło, a zarazem stanie się oryginalnym elementem we wnętrzu. Podobny efekt można uzyskać, wykorzystując ceglaste płyty w mieszkaniach urządzonych w innych stylach, począwszy od klasycznego, poprzez industrialny (w którym surowość betonu jest elementem równie pożądanym, co odcienie ceglaste) czy w stylu minimalistycznym, któremu żywy odcień nada świeżości i dynamiki. Tego rodzaju rozwiązanie doskonale sprawdzi się też w obiektach mających już swoje lata, podlegających konserwatorowi zabytków i wymagających zachowania spójności wzorniczej i stylistycznej z innymi elementami wykończenia.

Równie duże pole do popisu dla kreatywnych aranżerów otwierają płyty z betonu architektonicznego w odcieniu corten. Bez przesady można stwierdzić, że stal corten to materiał, który zawojował rynek w ostatnich latach, co zawdzięcza swojej oryginalnej, intrygującej kolorystyce. Aby jednak stal corten zyskała swój urok, musi pokryć się patyną pod wpływem czynników atmosferycznych, co wymaga czasu oraz odpowiednich warunków.

Płyty z betonu architektonicznego w odcieniu stali corten nie potrzebują oczywiście upływu czasy, aby pokryć się patyną i świetnie wpiszą się w bardzo różne style aranżacji. Chętnie sięgają po nie miłośnicy stylu industrialnego, którego nieodłącznym elementem są odcienie rdzy. To także doskonały sposób na oryginalne wykończenie wnętrz minimalistycznych, w których zamocowane na ścianach płyty z betonu architektonicznego w kolorze rdzy nadadzą ponadczasowej elegancji. Ciekawym pomysłem może też być wykorzystanie intrygującej, rdzawej kolorystyki we wnętrzach w stylu glamour. Zestawienie w takich przestrzeniach odcieni rdzy z głęboki czerniami i błyszczącymi dodatkami sprawi, że nabiorą one wyjątkowego, luksusowego charakteru.

Współczesna architektura nie boi się eksperymentować, z czego można się tylko cieszyć. Płyty z betonu architektonicznego na ścianie to rozwiązanie, które otwiera ogromne pole do popisu w tym zakresie. Warto pamiętać, że do wyboru mamy nie tylko odcienie „betonowe” – czyli złamane biele, szarości i antracyty, ale także bardziej energetyczne kolory, które otwierają nowe horyzonty w zakresie aranżacji wnętrz.

Beton architektoniczny (płyty) na ścianę to nie tylko szarości! Beton architektoniczny (płyty) na ścianę to nie tylko szarości! Beton architektoniczny (płyty) na ścianę to nie tylko szarości! Beton architektoniczny (płyty) na ścianę to nie tylko szarości!


Płyty betonowe, donice betonowe, beton na ścianę, beton architektoniczny, producent płyt betonowych

Donice betonowe, płyty betonowe, donice betonowe - producent

Beton architektoniczny Contractors znany także jako GRC (GFRC), fiberbeton, fibrobeton, płyty fibro-betonowe, beton zbrojony włóknem szklanym. W skład betonu wchodzi piasek, kruszywo, cement, woda i odpowiednio dobrane środki chemiczne. Opracowana i ściśle kontrolowana technologia daje trwałości, niepowtarzalny naturalny efekt, fakturę oraz gwarancję najwyższej jakości produktu. Płyty z betonu przeznaczone są do stosowania jako okładzina powierzchni pionowych, ścian wewnętrznych, fasad zewnętrznych oraz jako inne elementy wykończeniowe: obudowy kominka, schodów, ogrodzeń. Opracowana technologia pozawala na stosowanie ich również w miejscach wilgotnych, np. łazienkach i na zewnątrz. Zaprojektowanych zostało kilka sposobów montażu. W naszej ofercie znajdują się płyty betonowe, płyty betonowe na ścianę oraz donice betonowe. Nasze płyty betonowe oraz donice betonowe to produkty najwyższej jakości - uzyskanej dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji donic i płyt betonowych.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego z płytami i donicami z betonu:

PŁYTY BETONOWE NA ŚCIANĘ    PŁYTY BETONOWE DO WEWNĄTRZ    PŁYTY BETONOWE NA ELEWACJE    CHEMIA I ELEMENTY MONTAŻOWE
DONICE BETONOWE    DUŻE DONICE BETONOWE    DONICZKI Z BETONU   
CONTRACTORS Borowy Wojciech
Bialka 202, 34-220 Maków Podhalanski
NIP: 552-143-96-81, REGON 121126279


SKLEP ONLINE

płyty betonowe, donice betonowe, producent płyt betonowych, producent donic betonowych

DONICE BETONOWE, PŁYTY BETONOWE

Jako producent płyt betonowych oraz donic betonowych naszymi głównymi produktami są:

Płyty betonowe

Donice betonowe

Nasze produkty można zamówić wysyłając emaila biuro@contractors.pl lub w naszym sklepie internetowym:

donice betonowe, doniczki betonowe, płyty betonowe.

produkcja płyt oraz donic z betonu  / płyty betonowe, donice betonowe

ECHO INVESTMEN ORLEN mercure pepsi skanska stacon strabag xsolve indigo silverton rutkowski