polskienglish
 • schody lewitujące
 • wielkoformatowe płyty ogrodowe
 • obrzeża betonowe
 • projekty indywidualne
 • stopnie blokowe
 • duże donice z płyt betonowych
 • donice betonowe
 • mała architektura ogrodowa
 • płyty betonowe na elewacje

Z czego zrobić murek oporowy w ogrodzie

zapytaj o szczegóły

Skarpy w ogrodzie często postrzegane są jako problem. Wymagają specjalnej troski, mogą stanowić zagrożenie osuwiskowe, a pielęgnacja gruntu na skarpie bywa trudniejsza niż na płaskim terenie. W takim wypadku nie pozostaje nam nic innego jak zagospodarować skarpę murem oporowym. Zastanawiasz się z czego zrobić murek oporowy? Najlepiej użyć do tego celu materiału, które łączy w sobie funkcjonalność, trwałość i nowoczesny design. Są nim L-ki betonowe.

Na pewno obawiasz się, że budując murek oporowy zaburzysz naturalny, dziki, nieregularny charakter swojego ogrodu. Przecież skarpy mogą być doskonałym tłem dla roślin skalnych, wrzosów czy bylin. Często stają się centralnym punktem ogrodu, przyciągającym wzrok i zachwycającym swoją niepowtarzalnością. Nie trzeba z tego rezygnować, ponieważ wykonując murek oporowy w ogrodzie otwiera się przed nami wiele możliwości aranżacyjnych, a jednocześnie powodujemy, że skarpa nie będzie poddawana erozji w trakcie opadów deszczu.

 

Z czego zrobić murek oporowy w ogrodzie? - zalety L-ki betonowej.

Murki oporowe typu L z betonu architektonicznego to nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne rozwiązanie. Oto kilka ich zalet:

 • Trwałość i odporność: Dzięki wysokiej jakości betonu, murki te są odporne na różne warunki pogodowe, co gwarantuje ich długą żywotność.
 • Estetyka: Jednolita powierzchnia betonu architektonicznego sprawia, że murki oporowe typu L prezentują się niezwykle estetycznie, stając się prawdziwą ozdobą ogrodu.
 • Funkcjonalność: Są idealnym rozwiązaniem do umocnienia skarpy, tworzenia ogrodów kaskadowych czy budowy wgłębników ogrodowych.
 • Oszczędność czasu: Budowanie z gotowych elementów jest znacznie szybsze niż tradycyjne metody.

Gdy zdecydujesz się wykonać murek oporowy z L-ki betonowej wprowadzisz do krajobrazu ogrodu nowoczesny, minimalistyczny charakter. Geometryczna forma tych elementów i jednolita tekstura stanowią doskonałe tło dla roślinności, podkreślając jej naturalne piękno. Co więcej, L-ki betonowe pozwalają na stworzenie klarownych linii i struktur w ogrodzie, co jest szczególnie ważne w nowoczesnych aranżacjach krajobrazowych. Dzięki nim można podkreślić architekturę przestrzeni, tworząc harmonijne połączenie pomiędzy naturą a elementami betonowymi. Są, więc świetnym pomysłem na zagospodarowanie skarpy w ogrodzie.

 

Pomysł na skarpę w ogrodzie - przestrzeń relaksu i integracja z naturą

Wyobraź sobie, że wykonując murek oporowy na skarpie jednocześnie tworzysz przestrzeń pod małą altankę lub platformę obserwacyjną, miejsce, z którego będziesz mógł podziwiać cały swój ogród, a może nawet okoliczne krajobrazy. Skarpa może stać się oazą, gdzie w ciszy i spokoju będziesz mógł czytać książkę, medytować czy po prostu odpoczywać i przyjmować gości. Grill czy plac zabaw dla dzieci to również odpowiedni pomysł na aranżację przestrzeni przy murku oporowym i tworzenie dodatkowej powierzchni w ramach własnego ogrodu.

 

Wykonanie murku oporowego – problem? Nie! Wyzwanie!

Wiesz już jak w prosty sposób zrobić murek oporowy w ogrodzie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak prefabrykaty betonowe możesz stworzyć w swoim ogrodzie coś wyjątkowego niezależnie od ukształtowania terenu. L-ki betonowe to jedno z najlepszych rozwiązań, które gwarantują trwałość, estetykę i funkcjonalność. Wybierając L-ki betonowe, inwestujesz w jakość, która posłuży Ci przez wiele lat.

Z czego zrobić murek oporowy w ogrodzie Z czego zrobić murek oporowy w ogrodzie Z czego zrobić murek oporowy w ogrodzie Z czego zrobić murek oporowy w ogrodzie Z czego zrobić murek oporowy w ogrodzie


Płyty betonowe, donice betonowe, beton na ścianę, beton architektoniczny, producent płyt betonowych

Donice betonowe, płyty betonowe, donice betonowe - producent

Beton architektoniczny Contractors znany także jako GRC (GFRC), fiberbeton, fibrobeton, płyty fibro-betonowe, beton zbrojony włóknem szklanym. W skład betonu wchodzi piasek, kruszywo, cement, woda i odpowiednio dobrane środki chemiczne. Opracowana i ściśle kontrolowana technologia daje trwałości, niepowtarzalny naturalny efekt, fakturę oraz gwarancję najwyższej jakości produktu. Płyty z betonu przeznaczone są do stosowania jako okładzina powierzchni pionowych, ścian wewnętrznych, fasad zewnętrznych oraz jako inne elementy wykończeniowe: obudowy kominka, schodów, ogrodzeń. Opracowana technologia pozawala na stosowanie ich również w miejscach wilgotnych, np. łazienkach i na zewnątrz. Zaprojektowanych zostało kilka sposobów montażu. W naszej ofercie znajdują się płyty betonowe, płyty betonowe na ścianę oraz donice betonowe. Nasze płyty betonowe oraz donice betonowe to produkty najwyższej jakości - uzyskanej dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji donic i płyt betonowych.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego z płytami i donicami z betonu:

PŁYTY BETONOWE NA ŚCIANĘ    PŁYTY BETONOWE DO WEWNĄTRZ    PŁYTY BETONOWE NA ELEWACJE    CHEMIA I ELEMENTY MONTAŻOWE
DONICE BETONOWE    DUŻE DONICE BETONOWE    DONICZKI Z BETONU   
CONTRACTORS Borowy Wojciech
Bialka 202, 34-220 Maków Podhalanski
NIP: 552-143-96-81, REGON 121126279


SKLEP ONLINE

płyty betonowe, donice betonowe, producent płyt betonowych, producent donic betonowych

DONICE BETONOWE, PŁYTY BETONOWE

Jako producent płyt betonowych oraz donic betonowych naszymi głównymi produktami są:

Płyty betonowe

Donice betonowe

Nasze produkty można zamówić wysyłając emaila biuro@contractors.pl lub w naszym sklepie internetowym:

donice betonowe, doniczki betonowe, płyty betonowe.

produkcja płyt oraz donic z betonu  / płyty betonowe, donice betonowe

ECHO INVESTMEN ORLEN mercure pepsi skanska stacon strabag xsolve indigo silverton rutkowski